Zbavte se závislosti na alkoholu

Otázkou, jak přestat pít alkohol, se mnohem dříve než sám nemocný začíná zaobírat jeho okolí. Je vžitým omylem, že osoba závislá na pití musí být nutně životním ztroskotancem, bez postavení, bez rodiny, bez zázemí. Stále častěji se setkáváme s tímto onemocněním i u dobře situovaných lidí na manažerských pozicích s vysokým postavením, s nadstandardními příjmy, stabilním vztahovým zázemím. […]

Otázkou, jak přestat pít alkohol, se mnohem dříve než sám nemocný začíná zaobírat jeho okolí. Je vžitým omylem, že osoba závislá na pití musí být nutně životním ztroskotancem, bez postavení, bez rodiny, bez zázemí. Stále častěji se setkáváme s tímto onemocněním i u dobře situovaných lidí na manažerských pozicích s vysokým postavením, s nadstandardními příjmy, stabilním vztahovým zázemím. Oblíbený drink jim často poskytuje stresový ventil. Závislost můžete ověřit jednoduchým testem.

Větší problém, než se zdá

Nemocný mívá dlouho pocit, že má situaci pod kontrolou, že se ve vztahu ke svému oblíbenému nápoji ovládá. Nemusí to tak být vždy. Že může mít toto onemocnění neblahý dopad nejen na zdraví nemocného, ale i na jeho pracovní a společenský život, není třeba zdůrazňovat. Čím dříve se přistoupí k řešení problému, tím lépe pro všechny zúčastněné strany. Do našeho jedinečného pobytového programu mohou naši klienti nastoupit jak z domácího prostředí, tak z detoxikačního oddělení. Po dobu trvání programu mají k dispozici luxusní wellness rezort v plném rozsahu, je jim poskytována komplexní terapeutická péče, která odráží i populární programy AA, kontakt s rodinou a pracovním prostředním však může být dle potřeby zachován.