Tak jak na to?

Je docela možné, že jste právě vy už nedočkaví na penzi. tak si v nějaké kalkulačce zjistíte, kdy vám, vlastně vznikne nárok na odchod do penze. Jenž to vás neuspokojí. Víte sice, od kdy už se nebudete muset nechat buzerovat šéfem a rozčilovat podřízenými, ale co z toho, že? Vy byste taky chtěli vědět, když […]

Je docela možné, že jste právě vy už nedočkaví na penzi. tak si v nějaké kalkulačce zjistíte, kdy vám, vlastně vznikne nárok na odchod do penze. Jenž to vás neuspokojí. Víte sice, od kdy už se nebudete muset nechat buzerovat šéfem a rozčilovat podřízenými, ale co z toho, že? Vy byste taky chtěli vědět, když už víte od kdy, tak taky za kolik peněz si budete užívat zaslouženého odpočinku, že?

Připravte si

Papír a tužku snad ani nemusíte, protože vypočítat starobní důchod si můžete na internetu. Ministerstvo, finanční portály a spousta jiných stránek to nabízí. Co ale musíte vědět? Tak vyměřovací základ a vyloučené doby. Pak dobu pojištění ke dni vzniku nároku na penzi. Případně přesluhování, či naopak nedosloužení. Potom roční vyměřovací základ, osobní vyměřovací základ, procentní výměru, výpočtový základ a procentní výměru penze. No a k tomu ještě odhadovaný růst průměrné mzdy v roce – pokud nárok vznikne po roce 2015. A to je vše.