Tajemství stoky

V roce 1976 se v jednom jihomoravském městě stala podivná věc. Starší paní tehdy přecházela přes nástupní ostrůvek. Ten se s ní však náhle propadl do podzemní kanalizační stoky. Kolemjdoucí okamžitě zavolali pomoc. Za pár minut se tam dolů spustila záchranná jednotka hledající tuto ženu. Po chvíli pátrání přišel šok. Tělo zmizelo. Nikdo dodnes […]

V roce 1976 se v jednom jihomoravském městě stala podivná věc. Starší paní tehdy přecházela přes nástupní ostrůvek. Ten se s ní však náhle propadl do podzemní kanalizační stoky. Kolemjdoucí okamžitě zavolali pomoc. Za pár minut se tam dolů spustila záchranná jednotka hledající tuto ženu. Po chvíli pátrání přišel šok. Tělo zmizelo. Nikdo dodnes neví, co se s ním stalo. Někdo tvrdí, že bylo odplaveno do řeky, jiní zase, že se o ně postarali potkani.

Septik

Bývá to časté řešení pro čištění a skladování fekálií u domů, které nemají zavedený kanalizační systém. Je to nádrž, do které se uskladňuje odpadní voda, například ze záchodů, koupelen a kuchyní. Většinou má dvě až tři nádrže, ve kterých probíhá sedimentace kalu. Dnes se vyrábí z pevných a odolných plastů, které dlouho vydrží.