Cože?

Do vašeho rodného města už často nezajíždíte. Prožili jste v něm celé dětství. Po dokončení školní docházky jste se s rodiči přestěhovali do vzdáleného města. Byl to pro vás tehdy velký zážitek. Z panelákového bytu na sídlišti do vlastního domu se zahradou. Ale vzpomínky vám zůstaly pěkné. Přece jen to bylo patnáct let života. […]

Do vašeho rodného města už často nezajíždíte. Prožili jste v něm celé dětství. Po dokončení školní docházky jste se s rodiči přestěhovali do vzdáleného města. Byl to pro vás tehdy velký zážitek. Z panelákového bytu na sídlišti do vlastního domu se zahradou. Ale vzpomínky vám zůstaly pěkné. Přece jen to bylo patnáct let života. Intenzivně strávených v partě kamarádů.

Tady jsme bydleli?

Když se po deseti letech ocitnete ve svém rodišti na služební cestě, nestačíte se divit. Zbytek odpoledne si vyhradíte k návštěvě starých známých míst. Procházíte vaším sídlištěm a nic tu nepoznáváte. Zateplením fasád a dokonalým barevným sladěním jejich nátěrů zmizely staré nevzhledné paneláky. Jenom kovová houpačka, která tu zůstala před domem, vás ujistí, že jste tu správně.